FallinFlover Blog

8 Ev Yapımı Balkon Saksısı... Balkonunuz Mükemmel Gözüksün!

8 Ev Yapımı Balkon Saksısı... Balkonunuz Mükemmel Gözüksün!

Kendi Pencere Çiçekliğinizi Yapın!

Bu pencere çiçekliklerinden birini yapıp bitirdiğinizde, pencerenizin önündeki güzelliğe hayran kalacaksınız. Renkli çiçekler, uzun ömürlü bitkiler veya meyve veren çiçeklerle pencere çiçeklikleri, evinizin dış cephesini zenginleştirmek için uzun süredir beklediğiniz dokunuşlar olabilir. Pencerenin çerçevesinin hemen altındaki bu muhteşem çiçek ve bitkilerden dışarıdan olduğu kadar evinizin içinden de zevk alabilmenizi amaçlayacağız.

Evinizde gerçekleştirebileceğiniz bu projede, pencere altı kutuları yapmak sadece en temel araçlara ihtiyaç duyacaksınız. Materyalleri yakınlardaki ev bakım/aksesuar mağazalarından temin edilebilirsiniz, hatta çoğu önceden kesilmiş boyutlarda hazır olarak bulunabilir.

Izgara Pencere Kutuları

balkonsaksısı

Birçok pencere çiçekliği tasarımı, son dokunuşları ahşap şeritlerle yapar. Hoş görünümlü bu kutular, ön tarafa ve kenarlara ızgara biçiminde şeritlerle bütünleşiyor. Bu kutu hava koşullarına dayanıklı sedir ile yapılır, kafes kısmı ise yine hava koşullarına dayanıklı PVC’den yapılmalıdır.

Çiftlik Evi Tarzı Pencere Kutusu

balkonsaksıları

Ahşap pencere kepenklerini çiflik evi tarzı pencere çiçekliği ile tamamlamanın daha iyi bir yolu var mıdır? Kavak tahtasından yapılma bu pencere altı kutusunun üstüne ince kavak şeritleri yerleştirilebilir. Bu basit ama etkili dokunuş, pencere altı kutunuza zarif bir görünüm katacaktır.

Metal Pencere Kutusu

balkon saksısı

Eğer evinizin dışı tuğla kaplama ise, metal plakadan, boyanmış ve monte edilmiş bu pencere kutuları, pencerelerinizi mükemmel bir şekilde vurgulayacak ve ortaya çıkaracaktır.

Çit Görünümlü Pencere Altı Kutusu

balkon saksısı

Bu minyon ve son derece sevimli ev yapımı pencere kutusu sadece bir çit panelinden yapılmıştır. Evet bu kutuyu yapmak için sadece tek bir sedir çit tahtası kullanılabilir. Artistik bir rütuş olarak, alt ve üst kısmına birer küçük çit parçası da eklenebilir.

Bindirmeli Pencere Çiçekliği

penceresaksısı

Yüksek ağırlıkta bitki ve toprak tutma kapasitesine sahip olan bu klasik tarzdaki pencere kutusu, iki adet yekpare kornişin gücüyle ağır çiçeklerinizi zarafetle taşıyabilir.

Kulakçıklı Sedir Çit Pencere Kutusu

balkonsaksısı

Pencere kutunuza çit üstleri ekleyerek çekicilik seviyesini yükseltin. Köşeleri kesilip kulakçık görünümü verilen bu çit tarzı, köpek kulakçığı olarak da adlandırılır. Sedir çit parçalarından çit üstleri keserek, bu hoş görünümlü pencere altlığı üretilebilir.

Kapalı Ahşap Pencere Kutusu

balkonsaksısı

Bu etkileyici pencere çiçekliğinde, meyve çiçekleri, zengin siyah gübre toprağı ve pürüzlü ahşap, yemyeşil bir doğal dünya oluşturmak için bir araya geliyor. Kullanılan palet ahşabı sadece hoş görünümleri ve kolay bakımı nedeniyle değil, aynı zamanda uzun olmasına gerek duyulmadığı pencere altı çiçekliği oluşturmak için mükemmel bir malzemedir.

 

Şerit Desenli Pencere Kutusu

balkonsaksıları

Pastel renklerin yatıştırıcı bir karışımı, bu şerit desenli ev yapımı pencere kutusunu süslemektedir. Evinize boyalı ahşap şeritleri ile renkli bir ruh katacak bu pencere altlığının, evinizi ve pencerelerinizi çok daha fazla sevmenizi sağlayacağından şüphemiz yok.

 

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur. *