FallinFlover Blog

Evinizi mutlu etmenin 10 yolu.

evinizi mutlu etmenin yolları

Yeşillikler her alana güzellik, karakter, doku ve iyi enerji getirir. Doğal yeşilliklere erişmek çoğu zaman mümkün olmasa da, evde de olsa gerçek çiçekler ve bitkilerle ilgilenmek, gelişmelerini izlemek, onlara eşlik etmek günlük rutininize belirli bir miktarda meditasyon getirir. Günlük koşturmada dört bir yandan akın eden kötü enerjiyi uzaklaştırır.

Gündelik hayatın yorucu ve bunaltıcı keşmekeşini attığımız, seyahatten gelip içeri girdiğimiz an kıymetini anladığımız, her zaman içinde güvende ve rahat hissettiğimiz yegane yer neresi diye soracak olursak; sorumuzun cevabını evimiz olarak cevapladığınızı duyar gibiyiz.Hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip evimizi ufak dokunuşlarla güzelleştirip, kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak 10 ufak çözüm yolu bulduk desek, yüzünüzde ufak bir tebessüm oluşmaz mıydı? İşte yüzünüzü güldürecek 10 maddeyi bu yazıda derliyoruz :)

 

1 - Yıllardır kullandığınız sıradan bahçe saksılarından biz çok sıkıldık, siz de sıkılmadınız mı? Çözümü çok basit. Düşük bir bütçeyle bulabileceğimiz rutin saksılardan ziyade alışılagelmişin dışı tasarımlara sahip sehpalarla bitkilerimizi bambaşka "cool" bir görüntüye kavuşturmak oldukça basit.

sehpada çiçek

 

 

2 - Evinizde en çok zaman geçirdiğiniz alanın ufak bir köşesini, yeşillik köşesine dönüştürün. Gözünüz ve gönlünüz açılsın, bu sayede hayattan aldığımız zevki arttırmak, hayatımıza renk katmak ne kadar kolay değil mi :)

lavabo çiçek

 

 

3 - Köşeler dekore etmek için garip olabilir, ancak L-şeklinde raflar evinizi dekore etmede, zeminden ödün vermeden gerçekleştirmenin dahiyane bir yoludur.

 

köşe çiçek

 

 

4 - Bitkileri çok seviyorum ancak bakımına zaman ayıramıyorum diyenleri duyar gibiyiz. Merak etmeyin sizin için de bir çözüm yolumuz mevcut. Bakım gerektirmeyen bitkileri seçerek bu güzel tasarımlardan eksik kalmayabilirsiniz, e tabii sitemizdeki solmayan güllerin bu tasarımlar için birebir olduğunu hatırlatalım :)

 

dekor çiçek

 

 

5 - Dikey tasarımlı, askılı bitkileri mutfak ve ya salonunuzdaki aydınlık bir noktada kullandığınızda şık bir tasarım ortaya çıkacaktır. Ancak misafirlerinizin sürekli bu tasarımı nasıl yarattığınızı soracakları konusunda şimdiden sizi uyarıyoruz :)

 

sarkan çiçek

 

 

6 - Neredeyse her ürünü yaratıcılığınızı kullanarak, gerçek yaşam kaynağı bir bitkiyle süsleyebilir, evinize renk ve mutluluk katabilirsiniz. Afiyetle yediğiniz domates salçasının silindirik şeklini kullanmanın en güzel yolu onu yemyeşil bitkilerle süslemek olduğunu söylesek şaşırırdınız değil mi?

 

Kavanoz çiçek

 

 

7 - Güne iyi hissederek başlamak herkesin istediği bir şeydir ve çözümü bitkiler sayesinde oldukça basit olan bir durum. Yatağınızın yanına koyulan ufak bir yeşillik boyutuyla ters orantılı olarak mutluluk saçabilir!

 

yatak odası çiçek

 

 

8 - Banyolarımızı kolayca küçük bir ormana neden dönüştürmeyelim? Fotoğraftaki gibi bir banyoda zaman geçirdiğinizi düşünün. Ne kadar huzur verici değil mi?

 

banyo çiçek

 

 

9 - Uzun ve sarkan bitkiler odanızı unutulmaz kılacak sıradışı bir görüntüye sahip olmasının, en şık yolu.

 

sarkan çiçek

 

 

10 - Ispanak deyince aklınıza Temel Reis mi geldi? Bizim aklımıza huzurlu ve mutlu bir balkondan başka bir şey gelmedi. Oda ıspanakları ile sıradışı bir ortam oluşturmak oldukça kolay.Tek gereken şey: yaratıcılık.

 

balkon çiçek

 

Yeşilden uzaklaştığımız bu günlerde, yeşile yaklaşmamızın aslında ne kadar basit olduğunu bu yazıda anlatmaya çalıştık.

Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere!

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur. *