Kağıttan Gül Nasıl Yapılır? 9 Basit Adımda Anlatıyoruz.

9 Adımda Kağıttan Gül Nasıl Yapılır?

 

Gülleri kim sevmez ki? Hayatımıza mutluluk katan bu güzel bitkileri elde etmenin, oldukça düşük bütçeli ve az zaman isteyen bir yolunun olduğunu söylesek, ne düşünürdünüz?

Bu güzel aktiviteyi 9 basit adımda takip ederek, hobi haline getirip sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz!

 

1 - Gerekli malzemeler: Kağıt, makas, tutkal ve kalem. Kağıt konusunda istediğiniz renkte yumuşak dokulu her türlü kağıdı kullanabilirsiniz. Fotoğraflarda sulu boya kağıdı kullanılmıştır.

 

2 - Yaprak kalıplarını oluşturmak

Örnekte görüldüğü gibi oldukça basit şekiller çizerek güllerimizin yaprak kalıplarını çıkartıyoruz. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak tasarımlara farklılık katabileceğinizi de unutmayın!

 

 

3 - 3 adet kalp benzeri şekilde, 4 adet ortası boş kıvrılmak üzere, 3 adet gülün dış kısmındaki yaprakları oluşturacak şekilde kağıtlarımızı kesiyoruz.

 

4 - 3 adet kalp benzeri şekildeki kağıtları birbirlerine tutkal yardımı ile yapıştırıyoruz.

  

5 - Oluşan bu şekil güllerimizin temelini oluşturacağı için sağlamlığına özen göstermeliyiz.

 

6 - Daha önceden kestiğimiz ortası boş şekillerimizi örnekte görüldüğü üzere kıvırarak gülümüzün baş kısmın oluşturuyoruz. 3 veya 4 farklı ölçüde kıvrımlar oluşturmak işimize yarayacaktır.

  

7 - Kıvrmlarımızı daha önce 4. adımda tutkal ile yapıştırdığımız gülümüzün temel kısmına tekrar tutkal yardımı ile yapıştırıyoruz.

 

 

8-Yaprak şeklinde kestiğimiz kağıtlarımızı, 3 veya 4 adet şeklinde gülün alt kısmına simetrik olarak yapıştırıyoruz.

 

9 - Bizden bu kadar, gerisi siz kalmış! Yaratıcılığınızı kullanarak ve sanat dünyasından esinlenerek istediğiniz aranjmanı istediğiniz boyutta istediğiniz renkleri kombinleyerek oluşturabilirsiniz.

 

 

Görseller http://www.instructables.com adresinden alıntılanmıştır.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Yorum yap