FallinFlover Blog

Rüyada çiçek görmek, rüyada saksıda çiçek görmek, rüyada çiçek dikmek ne anlama gelir?

Rüyada çiçek görmek, rüyada saksıda çiçek görmek, rüyada çiçek dikmek ne anlama gelir?

Rüyada Çiçek Görmek

 

 Eski çağlardan bu yana rüyalar, insanların çok fazla ilgisini çekmiştir. Bunun nedeni gün içerisinde aklımıza bile gelmeyen şeyleri rüyamızda görüyor olmamızdır. Bu bize geleceğimizle ilgili sinyaller veriyor olabileceklerini düşündürmüştür. Aslında, henüz tam olarak gizemleri çözülmüş olmasa da, rüyaların bilinçaltımızın bir çeşit dışa vurumu olduğu bilinmektedir. Ayrıca, uyanıkken çözüme ulaştıramadığımız pek çok soruna çere olabilirler.

rüyadacicek

 

Saksıda Çiçek Görmek

Rüyada çiçek görmek, iki yöntemle yorumlanabilir. Birincisine psikanaliz yöntemi diyoruz. Freud ve Jung rüyaları bu yönüyle çok önemsemişler, bilinçaltımızdaki çatışmaların bir çeşit dışa vurumu olduğunu düşünmüşlerdir. İkincisi geleneksel yöntemdir.  Geleneksel yöntemle rüya yorumlarken net çizgiler çekmek yanlış olur. Çünkü her ne kadar, rüyada gördüğümüz nesneler, gerçek hayatta belli şeylerin sembolü olsa da, bu şeyler kişiye ve duruma göre farklılık gösterebilir.

Saksıda Çiçek Görmek

Mesela, saksıda çiçek görmek, bekârlar için evlilik anlamı taşırken, evliler için kazançlı bir iş demektir. Saksıdaki çiçeğin kurumuş olmasıysa, tam tersi zarar göreceğiniz bir işe girmek biçiminde anlamlandırılabilir. Saksı satın almak, bekârlar için ev kurmak, evliler için ev değiştirmek anlamına gelir.

 

Hamilelik Müjdesi

Rüyada çiçek görmek, Freud’a göre bekâreti simgeler. Geleneksel yöntemlerle yapılan yorumlarsa güzel bir haberin müjdecisi olduğu yönündedir. Eğer rüyayı gören kişi bekârsa iyi bir evlilik yapacağı anlamını taşır. Rüyayı gören kişi kadınsa, gördüğü çiçek, hamilelik müjdesi verir.

 

Çiçek, yenilenmeyi, tazelenmeyi ve aşkı sembolize eder. İçinde çiçek olan bütün rüyaları bu yönüyle yorumlamak gerekir. Bunun ışığında, çiçek soğanının umutlarımızı ve beklentilerimizi sembolize ettiğini söyleyebiliriz. Rüyada, diktiğimiz çiçeklerin açtığını görmek, beklentilerimizin gerçekleşeceğini müjdeler. Çiçeği sulamak, bu ümit ve beklentileri büyütmek anlamına geldiği için, başarının habercisidir. Bahçe toprağına çiçek ekmek, büyüyüp genişleyen bir aileyi sembolize eder. Rüyada çiçek bahçesi, şans açıklığına, parlak bir geleceğe işaret eder.

 

Yapay Çiçek Görmenin Anlamı

 

Rüyada çiçek görmek, eğer yapma bir çiçekse, mutluluğu yanlış yerde aradığımız anlamına gelir. Rüyada camdan çiçek yapmak, el becerisiyle kazanılacak paranın, çiçekli elbise görmek, bizi mutlu edecek kararlar alacağımızın işaretçisidir.

 

Solmuş çiçek üzüntüyü, taze çiçek üzüntülerden kurtulmayı müjdeler. Güzel kokan bir çiçek, uzun ve güzel bir ömre işarettir. Ama çiçeğin kurumuş olması ömrün noktalanacağı anlamına gelir. Çiçek açan bir ağaç görmek, iyi bir dostla ya da hayırlı bir evlatla yorumlanır.

 

Evli bir erkeğin eşine çiçek vermesi, aşklarının tazelenmesinin, eşinden başkasına çiçek vermesi de, evliliğin çatırdamasının habercisidir. Rüyada çiçek almak ve vermek, mutlu ve güzel haberleri temsil eder. Eve çiçek serpmek, aile fertleriyle ilgili güzel gelişmelerin, yatağa çiçek serpmek, tutkulu bir aşkın, yola çiçek serpmek, başarılı bir iş hayatının müjdecisi olur.

 

Rüyada Karanfil Ve Gül Görmek

 

Rüyada çiçek görmek, çiçeği cinsine ve özelliklerine göre farklı anlamlara gelebilir. Mesela karanfil iyi bir kadını sembolize eder. Erkekler için rüyada karanfil görmek, iyi bir kadınla yapacakları evlilik anlamına gelir. Kırmızı gül aşkın, papatya, kısa süreli mutluluğun habercisidir. 

3 thoughts on “Rüyada çiçek görmek, rüyada saksıda çiçek görmek, rüyada çiçek dikmek ne anlama gelir?

  1. avatar Tuğçe says:

    Kayınvalidem 1 senedir bende yasıo aksamda rüyamda benim evimin balkonuna bir sürü saksıya cicek ektiginğ gördüm ama kızıorum rğyamda al bunların bazılarını evine götğr diorum balkonda yer kalmadı oturucak dşe oda alıo götürüo bi kac tanesini

  2. avatar Nejlaozerol says:

    Meraba ruyamda yesilyapraklari olan saksida cicek gordum onu sulafim ve bana kedidalindan cicek verdi ve ben onunla konustum banami veriyorsun bunu dedim ve yapraklarini saladi sanki evet sana veriyorum dedi cok mutlu oldum vokmu sevdin beni dedim ve dalarini salsaladi karsilik verdi bana cok sevindim bende ne anlama geliyor acaba

  3. avatar Derya says:

    Merhaba. Bu Gece rüyamda 3 tane saksı çiçeği gordum. Arkadaşım bana diyoki istediğini al. Diğer 2 saksı icin de kurumuş çiçekler varsa temizle diyor. Bende baktım 3ücude gayet güzel koparmadım çiçekleri. Sonra bi saksı vardiki kırmızı çiçek açmış ama çiçek okadar güzelki. Elime alınca saksoyu bir arkadaşım istedi onu benden bende saksoyu kucakladigim gibi kimseye vermem deyip kaciyodum

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanlar zorunludur. *